Apple rośnie w siłę

5 lutego 2012

Apple dzięki swojemu Iphone’owi powoli dogania swoich największych rywali. Jak podaje IDC, w wyścigu udało się Apple przegonić LG stając się więc trzecią firmą w rankingu najlepiej sprzedających się telefonów.

Iphone

Iphone

W zestawieniu IDC Apple i jego Iphone osiągnęli właśnie trzecie miejsce, zdejmując LG z piedestału. W grze pozostali jednak najwięksi rywale, z którymi firma z nadgryzionym jabłkiem od jakiegoś czasu toczy zażarte wojny patentowe – Nokia oraz Samsung.

Przez ostatni rok Apple udało się podskoczyć w zestawieniu IDC o dwa miejsca, jednak przepaść między drugim oraz pierwszym miejscem jest dalej spora. Nokia w ostatnim kwartale 2011 roku kontrolowała 26,6% światowego rynku komórek, zajmując pierwsze miejsce. Samsung zajmował 22,8% rynku, jednak jego pozycja dalej jest niezagrożona. Apple udało się przejąć od swoich konkurentów 8,7% światowego rynku. Dobitnie pokazuje to, że wypromowanie nawet tak silnej marki jaką jest Iphone nie jest wystarczające, by przebić wieloletnie doświadczenie komórkowych gigantów. Należy jednak oddać Apple, że zdobycie 9% w tak relatywnie krótkim czasie jest sporym osiągnięciem.

Dodaj komentarz