Asus PadFone: telefon, tablet i notebook w jednym

27 lutego 2012

Podczas zlotu Mobile World Congress Monday, Asus zapowiedział PadFona, 4.3 calowego smartphona, który może zostać włożony do 10.1 calowego tableta. Urządzenia podczas połączenia będą wymieniać między sobą informację. Jeśli doda się do tego specjalną doczepianą klawiaturę, sprzęt(y) zamieniają się w notebooka.

Asus PadFone

Asus PadFone

Jest to kontynuacja polityki firmy Asus co do tworzenia nowych, ciekawych hybryd. Przykładem może być tutaj chociażby Transformer Prime, który był notebookiem z odczepianym monitorem, który stawał się wtedy tabletem.

W trybie telefonicznym, PadFone oferuje rozwiązania z wysokiej półki. Na pokładzie znajduje się android 4.0 (Ice Cream Sandwich), 4.3 calowy ekran 960×540 AMOLED chroniony przez Gorilla Glass, 1.5GHz dwurdzeniowy procesor Qualcomm oraz 1GB RAM. Wisienką na torcie jest wbudowana kamerka 8MPX.

W trybie tableta PadFone to 10.1 calowy, 1280×800 ekran multi-touch również pokryty Gorilla Glass. Kamera z telefonu staje się częścią większego brata, który wyposażony jest dodatkowo w głośniki. Producent zapewnia, że cały system będzie oferować natychmiastową możliwość zmiany trybów. W momencie, gdy ktoś zadzwoni do posiadacza PadFone’a gdy ten będzie korzystać z trybu tabletowego, możliwe będzie zakupienie specjalnego mikrofonu Bluetooth, który jest jednocześnie stylusem.

Dodaj komentarz