Giętkie wyświetlacze, ale nie dla Apple

16 maja 2012

Giętkie wyświetlacze nęcą futurystów od lat. Wszystko wskazuje na to, że Samsung osiągnie ten cel jeszcze przed końcem bieżącego roku.

Czy giętkie wyświetlacze Samsunga zrewolucjonizują mobilny rynek?

Czy giętkie wyświetlacze Samsunga zrewolucjonizują mobilny rynek?

Jak każda nowa technologia, pierwsze wyświetlacze nie będą idealne. Ich giętkość nie będzie również powalająca. Nie pojawią się też w najbliższych urządzeniach Apple mimo wcześniejszych spekulacji.

Na początku marca Samsung zapowiedział masową produkcję giętkich wyświetlaczy typu OLED. Według Korea Times, firma otrzymała już „ogromne” zamówienia na wyświetlacz, a Apple zdaje się być jednym z największych klientów.

Takie wyświetlacze mogą być użyteczne w wielu miejscach, chociażby w urządzeniach z zaokrąglonymi ekranami. Ostatecznie może być użyty w telefonach oraz w tabletach, które będzie można bez przeszkód giąć. Nie jest to jednak najbliższa przyszłość, na pewno nie dla Apple’a:

„To niemożliwe, by Apple wydał produkt z giętkim ekranem AMOLED w tym roku” poinformował Jenniger Colegrove z DisplaySearch. „Wydaje mi się jednak, że inżynierowie Apple ciągle przyglądają się nowym technologiom, a taki wyświetlacz jest rzeczą, która może ich zainteresować”.

Ekrany wykorzystując nową technologię Samsunga będą mieć jedną kluczową przewagę nad starszymi wyświetlaczami – będą praktycznie niemożliwe do zniszczenia, ponieważ nie korzystają ze szkła, a ze specjalnego plastiku zwanego poliamidem.

wired.com

Dodaj komentarz