Google łamie prawa europejskie

1 marca 2012

Google scaliło ostatnio politykę prywatności dla swoich wszystkich produktów. Sprawa wywołała dyskusję co do słuszności takich działań. Sprawą zajęły się organy Unii Europejskiej, które dały czerwone światło nowemu pomysłowi Googla.

Google musi bronić swojej racji przed UE

Google musi bronić swojej racji przed UE

Plany Google pokrzyżowała Komisarz ds. sprawiedliwości Viviane Reding. Uznała ona, że nowa polityka firmy godzi w prawa Unii Europejskiej. Zaznacza też, że Google nie konsultowało z Unią nowej formy polityki prywatności, co skończyło się brakiem wymaganej przez prawo przejrzystości umowy. Największym jednak problemem okazał się fakt, że Google może przekazywać prywatne dane użytkowników firmom trzecim.

Google chciała uprościć swoją politykę prywatności łącząc wszystkie 60 w jedną, która miałaby odnosić się do każdych jej produktów, takich jak YouTube, Gmail, Google+ czy przeglądarka. Google broni się na swoim blogu twierdząc, że nowa wersja jest lepiej przyswajalna dla użytkowników.

Nie wiadomo jeszcze jak zakończy się całe zamieszanie, jednak pewnym jest, że firma z Mountain View będzie zmuszona do poprawy niektórych aspektów umowy, szczególnie tych odnoszących się do poufnych danych użytkowników.

źródło: agencja routers

Dodaj komentarz