Ludzie niezadowoleni postępowaniem Apple

11 lutego 2012

Dzisiaj w sklepach Apple na całym globie klienci gromadzili podpisy do petycji, która nawołuje Apple do zaprzestania nieetycznych praktyk fabryk, w których produkuje się jej produkty.

Protesty przeciw polityce firmy Apple

Protesty przeciw polityce firmy Apple

Konsumenci stają się coraz bardziej świadomi metod oraz warunków pracy robotników, którzy pracując w Chińskich fabrykach tworzą popularne tablety oraz inne produkty Apple. „Kocham Apple, ale kochałabym je bardziej gdybym wiedziała, że moje produkty były tworzone etycznie” powiedziała w rozmowie z wired.com Charlotte Hill, manager ds. komunikacji w Change.org

Akcja rozpoczęła się od Marka Shieldsa, klienta Apple mieszkającego w Washington, D.C. Kiedy dowiedział się o wykorzystywaniu robotników przez fabryki, które produkują produkty Apple, Shields stworzył na Change.com kampanię informującą dla innych klientów firmy.

Mark Shields oraz inni uczestnicy akcji mają nadzieję, że swoim protestem uda im się wywrzeć odpowiedni nacisk na Apple, oraz zamierzają zwrócić uwagę na fakt, że mimo, iż Chiny uznają prawa robotników, to duże fabryki jak Foxconn (która to tworzy produkty Apple) przynoszą tak spore zyski, że zmuszenie ich do przestrzegania prawa jest nieopłacalne.

wired.com

 

Kategoria: Ciekawostki, Polecane

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz