Microsoft Store padło ofiarą hakerów

12 lutego 2012

Indyjskie wydanie sklepu firmy Microsoft – Microsoft Store – padło ofiarą cyberprzestępców. Internauci, którzy chcieli skorzystać z usług dostarczanych przez stronę zostali powitani zdjęciem człowieka ubranego w maskę Guy’a Fawkesa (kojarzonego ze sławnymi „anonimowymi”) oraz napisem „Hacked” wraz z podpisem.

Skradzione hasła

Skradzione hasła

Na stronie widniał (ponieważ Microsoft odzyskał już kontrolę nad stroną) podpis grupy „Evil Shadow Team”. Najbardziej jednak bulwersującą sprawą jest fakt, że hakerzy ukradli hasła użytkowników. Nie byłoby to dużym problemem gdyby użytkownicy przestrzegali zasad bezpiecznego ustawiania swojego hasła, oraz gdyby firma Microsoft owe hasła zabezpieczała.

Niestety hasła nie były zabezpieczone. Hakerzy odnieśli się do tego na podmienionej stronie stwierdzeniem „Niezabezpieczony system zostanie ochrzczony”. Sprawa bulwersuje, zważywszy na wzrastającą aktywność hakerów oraz rolę internetu w życiu codziennym. Microsoft nie nauczył się na błędach Sony, które rok temu też straciła część bazy swoich użytkowników (oraz informacje takie jak numer karty kredytowej, numer telefonu, email).

Podmieniona strona

Podmieniona strona

www.wpsauce.com

Dodaj komentarz