Nowy iPad 4G z wyświetlaczem Retina

9 marca 2012

Apple na środowym pokazie w San Francisco ujawniło nowego iPada wyposażonego w 4G, z czterordzeniowym procesorem oraz często pojawiającym się w pogłoskach wyświetlaczem Retina.

Nowy iPad dla amerykańskiego rynku

Nowy iPad na amerykańskim rynku będzie dostarczany przez dwóch operatorów sieci komórkowych.

O ile nowa specyfikacja sprzętowa urządzenia nie zaskakuje, to zaskoczenie może budzić fakt, że zrezygnowano z kolejnego (trzeciego) numeru po nazwie „iPad”. Nowe dziecko Apple jest po prostu nazwane „nowym iPadem”.

Nowy tablet spełnia wszystkie oczekiwania fanów. Wyświetlacz wyświetla teraz grafikę w rozdzielczości 2048×1536 (3.1 milion pixeli) oraz napędzany jest przez procesor A5x, który doczekał się kolejnych dwóch rdzeni dedykowanych dla grafiki, dając w sumie cztery rdzenie.

Grubość iPada to około 9,40 milimetrów przy wadze 653 gram. Jest więc cieńszy, ale cięższy niż iPad 2. Poprawiono też parametry przedniej kamery, która opiera się na optyce iPhona 4S, która posiada 5MP matrycę oraz możliwość nagrywania w 1080p oraz dodatkowo stabilizację obrazu i redukcję szumu.

Premiera iPada w USA odbędzie się 16 marca. Cena wersji 16GB wyniesie $499. Będą one obsługiwać tam technologię 4G LTE, które pozwolą połączyć się z internetem z prędkością do 73 Mb/s. W Polsce jest to dalej nowinka techniczna, dlatego nie powinniśmy nastawiać się na wykorzystanie wszystkich dobrodziejstw „nowego iPada”.

Dodaj komentarz